Prodáno

Prodej, Rodinný dům, dvougenerační, 873 m2 - Rozstání

Pokud potřebujete hodně prostoru pro sebe a Vaši velkou rodinu. A nebo hledáte investiční záměr, tak tento velký dům se zahradou a garáží by mohlo být to co hledáte. Vhodný je i rekreaci, pokud toužíte utéct z ruchu velkoměsta.

V obci Rozstání putuje do nabídky dvougenerační dům s dvěma bytovými jednotkami a prostorem v přízemí. Tento prostor je možné využít k podnikání a nebo ho lze předělat na další byt.

Obec Rozstání je pouhých 45 min od Brna , 30 min od Prostějova a 20 min od Vyškova.

Celková plocha pozemku je 873 m2.

V přízemí se nachází zmíněný prostor určen k podnikání a nebo předělání na bytovou jednotku. Součástí tohoto bytu je malá koupelna se sprchovým koutem a samostatné WC. V přízemí dále najdete technické zázemí pro celý dům. Především technickou místnost, kde je umístěn automat na tuhá paliva (kombinace uhlí, pelety), velká spíž a pokoj. A dále zde najdeme garáž/skladovací místnost s přístupem z ulice.
Celková plocha přízemí je 154 m2.
Dům je částečně podsklepený. Plocha klenbového sklepa činí 18 m2.

Stáří přízemí je postaveno ze smíšeného zdiva.  2 NP  s bytem a verandou je přistavěno v roce 1964 z tvárnic. Samotná přístavba, kde je umístěna druhá bytová jednotka, je z roku 1985 z tvárnic Siporex.

V patře domu je bytová jednotka o  dispozici 2+1 a menším pokojem, který může sloužit buď jako pracovna nebo dětský pokoj. Součástí tohoto bytu je prosklená veranda (zasklení bylo realizování v roce 1985), která je přes délku celého domu a její plocha je krásných 24 m2.

- užitná plocha bytu 83 m2
- zachovalé parkety
- rozlehlá veranda
- koupelna s vanou a sprchovým kotlem
- samostatné WC

Obytná přístavba domu byla postavena v roce 1985. V přízemí najdeme výše zmiňované technické zázemí domu a v patře je druhá bytová jednotka domu.

- dispozice 2+1 (možno předělit příčkou a vznikne dispozice 3+1)
- užitná plocha bytu 52 m2 + balkón o ploše 3 m2
- koupelna s vanou
- samostatné WC
- balkón do zahrady

Dům prošel postupnou rekonstrukci, byla vyměněna okna za plastová dvojskla, nový kotel na tuhá paliva (rok 2017) s kombinací uhlí a pelet, elektřina v mědi, rekonstrukce střechy v roce 1985 (ve velmi dobrém stavu). 
Dům je napojen na veřejnou kanalizaci. Voda je řešena domácí vodárnou a zdroj vody je studna umístěna na pozemku. Topení je řešeno automatem na tuhá paliva a je zde možnost využít i plynového kotle.

Na pozemku je i samostatná  prostorná garáž o ploše 35 m2, která byla postavena v roce 1975.

Náklady na bydleni:
elektřina 890,- Kč/měsíčně , plyn 2 400,- Kč/měsíčně, topení + ohřev vody 30 000,- Kč/ rok, stočné 1 500,- Kč/os/rok
Celkem tedy měsíční náklady pro čtyřčlenou rodinu  5 915,- Kč
Lenka Mazáčová

Lenka Mazáčová

+420 774 474 036

lmazacova@ostrovrealit.cz