8 954 000 Kč

Prodej, stavební parcela, 10 534 m2, Oskava

Představuji Vám jedinečnou stavební parcelu, o rozloze 10,5 tisíc m2, která se nachází téměř jako ve filmu "Na samotě u lesa".

Na pozemku dříve stála chalupa, takže veškeré přípojky, jako je elektřina, voda, plyn a kanalizace, jsou přivedeny přímo na něm. Základová deska, která zde stále leží, je výhodou. Příjezdová cesta patří z části obeci a z části Lesům České republiky.

Parcela se nachází na samotném konci cesty, kterou lemuje přes cestu řeka Oskava a je obklopena lesy. Pro lidi z města to může být vysněný ráj na zemi, který je předurčen k odpočinku a relaxaci třeba v nějakém penzionu s wellness v klidné přírodě.

Obec Oskava se nachází v okrese Šumperk v Olomouckém kraji, v údolí stejnojmenné říčky zhruba 13 km vjv. od Šumperka. Žije zde přibližně 1 300 obyvatel. Od roku 2001 je obec členem mikroregionu Uničovsko.

Nedaleko se nachází zimní rekreační středisko Třemešek s vlekem a sjezdovkou. Tamní příroda je velmi lákavá pro výlety z města, které můžete zakončit třeba výbornou kávou a zákuskem v nově zrekonstruovaném zámku.

Rabštejn je kopec v Hanušovické vrchovině, 6 km severně od obce Oskava. Na vrcholu se nachází zbytky gotického hradu Rabštejn, nejvýše položeného moravského hradu. Podniknout zde můžete pěší výlet překrásnou krajinou na známou a všemi oblíbenou horskou chatu Rabštejn, která se nachází hned naproti vyhlídkovým skalám, které mají v oblibě horolezci.

Pouhých 30 minut autem, v dojezdové vzdálenosti 26 km, se nachází Skřítek. Ploché sedlo, které je součástí Hanušovické vrchoviny, při jižním okraji Hrubý Jeseník.

Skřítek je východiskem řady turistických a běžkařských tras, jak v zimních tak i v letních měsících. Pouhých 11 km po turistické trase objevíte krásy národní přírodní rezervace Praděd. Učaruje Vám třetí nejvyšší vrchol Petrovy kameny, které tvoří tři mohutná skaliska vysoká sedm metrů. Praděd, pátá nejvyšší hora Česka, vysoký 1491 m.n.m. je vrchol tohoto překrásného pohoří.

Obec oskava a její okolí je rájem také pro cyklisty. Necelých 8 km zde protékají na horním toku říčky Huntavy krásné Rešovské vodopády. Území je chráněno jako národní přírodní rezervace Rešovské vodopády od roku 2013 a má rozlohu 71,6 ha. V kaňonovitém údolí se kolem vodopádů projde od jara do podzimu spousta turistů, kteří obdivují krásy přírody Nízkého Jeseníku.

Oskava, zdánlivě neznámá víska, která v sobě skrývá velký turistický potenciál a nyní může být Vaším investičním cílem. V případě zájmu rádi našim klientům pomůžeme s výhodným financováním této nemovitosti. Majitel si vyhrazuje právo prodat nemovitost nejvyšší nabídce.

Přijeďte za mnou na prohlídku. Moc ráda Vás tady osobně provedu. Vaše realitní makléřka, Michaela Andrle z Ostrova realit.
Michaela Andrle

Michaela Andrle

+420 773 775 234

mandrle@ostrovrealit.cz

Zaujala Vás nabídka? Kontaktujte nás.