Prodáno

Prodej, roubená chalupa, 889 m2, Zlaté Hory - Horní Údolí

Do prodeje přichází kouzelná chalupa, která se nachází na překrásném místě, v osadě města Zlaté Hory, zvaném Horní Údolí.

Moje jméno je Michaela Andrle a pracuji pro realitní společnost Ostrov realit s.r.o.. Společně Vám představujeme nemovitost ke koupi, která leží ve Zlatohorské vrchovině.
Pojďte se na ni s námi podívat!

Přízemí chaloupky se skládá celkem ze tří pokojů. Vstupní chodba, která vede do kuchyně s jídelnou, prostorný obývací pokoj a jedna ložnice. Na konci chodby je umístěna koupelna se sprchovým koutem, samostatné WC a spíž na potraviny.

V zadní části domu byla započata rekonstrukce na menší dílničku a stále zbývá volný prostor, který se dá využít třeba k přestavbě na parkovací stání.

Konstrukce domu je složena z pálených cihel a dřeva. Snížené dřevěné trámové stropy jen podtrhují jedinečnost a krásu této roubené chaloupky, která je orientovaná na severo-východní stranu.

Chalupa je ve výborné kondici, protože je o ni skvěle pečováno. Poslední rekonstrukce zde probíhala v roce 2019 a v roce 2021 byl vyvložkován komín. Podlahy jsou ze dřeva a keramické dlažby. Teplou vodu ohřívá 80 litrový bojler, který je napojen na elektřinu.

Dům je částečně podsklepený - rozlohou okolo 6 m2. Součástí chalupy je i půda, kterou lze přestavět a tím rozšířit počet lůžek.

Celková plocha pozemku je 889 m2, z toho 228 m2 tvoří zastavěná část a zbývajících 661 m2 je plocha zahrady.

Chalupa má vlastní kopanou studnu o hloubce až osm metrů, která je napojena do domu. V této oblasti není kanalizace, proto má chalupa vlastní septik a příjezdová cesta je obecní. Vytápění domu je na tuhá paliva pomocí kamen, nebo kotle.

Pozemek okolo chalupy je rovinatý. V zadní části si majitel udělal menší zahrádku, kde pěstuje vlastní zeleninu. Zahrada je ze tří stran oplocena a z té čtvrté ji dělí svah.

A proč si myslím, že je právě tato chalupa jedinečná? Pojďme si malinko ukázat její okolí a co všechno se tady dá dělat.

Rejvíz - perla Jeseníků, která je vzdálena pouhých 7,5 km.
Nejkouzelnější lokalita vhodná pro cykloturistiku, turistiku, běžky, procházky a houbaření. Největší místní atrakcí je Velké mechové jezírko, které je druhým nejnavštěvovanějším místem v Jeseníkách. Kdo nenavštívil národní přírodní rezervaci Rejvíz, jako by nebyl.

Ze zřícené hornické kaple sv. Anny v Horním Údolí nadšenci vybudovali kulturní dominantu.

I lyžaři si přijdou na své. Několik vleků se nachází přímo v Horním / Dolním Údolí. 12 km je vzdálený lyžařský areál Bohemaland - Zlaté Hory. Na Červenohorské Sedlo a Karlovu studánku se dostanete autem za 45 minut a na běžkách cca 12 km na Rejvíz nebo DRAKOV.

Pokud chcete vidět vše naživo, pak mi neváhejte zavolat. Našim klientům pomůžeme s výhodným financováním této nemovitosti. Majitel si vyhrazuje právo prodat nemovitost nejvyšší nabídce. Moc ráda si udělám čas a provedu Vás touto jedinečnou nemovitostí. Vaše realitní makléřka, Michaela Andrle.
Michaela Andrle

Michaela Andrle

+420 773 775 234

mandrle@ostrovrealit.cz